https://kancelaria-antywindykacyjna.com
Dla ciebie
Dla firmy
Główne obszary pomocy prawnej

Gdzie sprawdzić upadłość firmy?

Spis Treści

Sprawdzenie upadłości firmy przed podjęciem współpracy to niezwykle istotny temat. Firma, ogłaszając upadłość, ogłasza tak naprawdę bankructwo, co prowadzi co braku możliwości spłaty zobowiązań wobec wierzycieli. Warto zatem przed rozpoczęciem współpracy sprawdzić, czy dana firma nie jest właśnie w trakcie procedury upadłościowej.

W poniższym artykule dowiesz się gdzie sprawdzić, czy firma ogłosiła upadłość, gdzie sprawdzić, czy właściciel firmy poddał się upadłości konsumenckiej oraz gdzie sprawdzić upadłość spółki.

Gdzie sprawdzić czy firma ogłosiła upadłość?

Gdzie sprawdzić upadłość firmy? Informacje związane z postępowanie upadłościowym można sprawdzić w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Aktualizacje są realizowane codziennie, więc wnioski o upadłość i restrukturyzacje są jak najbardziej aktualne w chwili, w której chcesz podpisać umowę z wybraną firmą. Podmioty w Monitorze Sądowym i Gospodarczym możesz wyszukać po nazwie firmy, numerze NIP, numerze KRS i adresie, co znacząco ułatwia możliwość znalezienia firmy, nawet w sytuacji, kiedy nie posiadamy jej pełnych danych.

Gdzie sprawdzić ogłoszenie upadłości?

Dzięki Monitorowi Sądowemu i Gospodarczemu możemy sprawdzić w momencie podpisania umowy, czy firmie udzielono kredytu kupieckiego, zezwolono na odroczoną płatność. Jest to więc niezbędne narzędzie prewencyjne, które znacząco pomaga określić ryzyko podjęcia współpracy z określoną firmą i niejednokrotnie pomaga nam ustrzec się przed ewentualnymi stratami finansowymi. Monitor Sądowy i Gospodarczy pozwala również na możliwość bieżącego śledzenia określonego przedsiębiorcy, wystarczy, że złożymy do sądu odpowiedni wniosek o uznanie nas za wierzyciela danego dłużnika.

Gdzie sprawdzić upadłość spółki?

W Monitorze Sądowym i Gospodarczym sprawdzimy również upadłość spółki. Dodatkowo wart wspomnieć, że od 2013 roku w Monitorze publikowane są również finansowe sprawozdania podmiotów, które nie składają do rejestru sądowego sprawozdań, podlegających badaniu biegłego rezydenta.

Warto korzystać z takich narzędzi podczas prowadzenia firmy. Upadłość mogą zgłosić zarówno jednoosobowe działalności, jak i małe, średnie firmy, spółki oraz wspólnicy spółek handlowych, partnerskich i Ci, którzy za spółkę ponoszą odpowiedzialność całym swoim majątkiem.

Upadłość konsumencka gdzie sprawdzić?

A co jeśli Twoim klientem jest osoba prywatna z którą podpisujesz umowę z odroczonym terminem płatności? W takiej sytuacji warto sprawdzić czy dana osoba jest w trakcie procesu postępowania upadłościowego. Zarówno firma, jak i osoba prywatna mogą ogłosić upadłość konsumencką, natomiast sam proces upadłościowy ma inny i bardziej skomplikowany przebieg w przypadku działalności gospodarczej.

Gdzie sprawdzić upadłość konsumencką?

W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą z pomocą przychodzi CEIDG, czyli skuteczna wyszukiwarka działalności gospodarczych, w której znajdziesz informacje na temat bieżącego statutu firmy i jej historycznych działań w obrębie prowadzonej działalności. W przypadku podmiotów KRS przydatna jest wyszukiwarka KRS, natomiast co ze sprawdzeniem konsumenta, który nie posada działalności gospodarczej spółki partnerskiej, cywilnej czy z ograniczoną odpowiedzialnością?

Upadłość konsumencka gdzie sprawdzić?

Krajowy Rejestr Zadłużonych, w skrócie często nazywany KRZ, to miejsce, gdzie możesz sprawdzić informacje o osobach zadłużonych. W 2018 roku Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję o umieszczeniu w internecie danych osób zadłużonych, stworzeniu tzw. superbazy wiedzy o dłużnikach. W KRZ możesz znaleźć informacje o osobach niewypłacalnych, zagrożonych niewypłacalnością oraz tych, których egzekucję umorzono. Rejestr zawiera również informacje o spółkach kapitałowych w restrukturyzacji, o osobach, które są w trakcie ogłaszania upadłości. Ważnym narzędziem do sprawdzenia osób zadłużonych jest również KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądownictwa.

 • Kancelaria Antywindykacyjna
 • Kontakt

  Infolinia:
  +48 22 299 08 70

   

  Sekretariat:
  +48 (22) 299 03 70

   

  Franczyza:
  +48 578 646 434

   

  Obsługa prawna:
  +48 (71) 307 27 87

 • ...