https://kancelaria-antywindykacyjna.com
Dla ciebie
Dla firmy
Główne obszary pomocy prawnej

Wezwanie do spłaty zadłużenia z firmy windykacyjne

Spis Treści

Co ma robić przedsiębiorca w momencie, kiedy otrzyma wezwanie do spłaty zadłużenia z firmy windykacyjnej? Jakie kolejne kroki powinien przedsięwziąć?

Przede wszystkim powinien skupić się na ustaleniu stanu faktycznego zobowiązania. Dokładnie przeanalizować jego stan faktyczny i prawny oraz zbadać wszelkie okoliczności, czy nie budzą żadnych wątpliwości, co do zasady  i wysokości wskazanego zadłużenia.

Jeśli Dłużnik  nic nie zrobi, to wierzyciel nie będzie tracił czasu i następny  kontakt w sprawie to będzie pozew z Sądu lub nakaz zapłaty , do którego Dłużnik będzie musiał się ustosunkować już w terminie 14dni, a jeśli Dłużnik nie podejmie żadnych czynności, to orzeczenie  się uprawomocni I wierzyciel będzie się  móc domagać swoich roszczeń przez komornika.

Należy takie sprawy traktować poważnie, chociaż całe postępowanie polubowne przypomina zabawę w głuchy telefon. Każde firmy windykacyjne mają i muszą mieć określoną tolerancję w stosunku do dłużnika. Jeśli dochodzi się zobowiązań na zlecenie wierzyciela, jako pełnomocnik, to firma musi wykazać się skutecznością i rozliczyć z podejmowanych czynności, bo przecież wierzyciel inwestuje dodatkowy kapitał w celu odzyskania swoich należności, brak efektów wiąże się z negatywnym skutkiem dla firmy windykacyjnej i jej zmianą.

Przedsiębiorca powinien posiłkować się obsługą profesjonalnego pełnomocnika w bieżącej obsłudze spraw swojego przedsiębiorstwa. Polscy przedsiębiorcy szukają pomocy przeważnie wtedy, kiedy jest już za późno. Dostają pismo z sądu udają się z nim do prawnika i płacą krocie za nierealne najczęściej wizje wygrania każdej sprawy , pomimo że wcześniej  nie zrobili nic  aby ustalić strategię działania z prawnikiem w ramach i mieć od samego początku pod kontrolą wpływ na dalszy bieg wydarzeń w sprawie swoich zobowiązań i ich ewentualnej restrukturyzacji

 • Kancelaria Antywindykacyjna
 • Kontakt

  Infolinia:
  +48 22 299 08 70

   

  Sekretariat:
  +48 (22) 299 03 70

   

  Franczyza:
  +48 578 646 434

   

  Obsługa prawna:
  +48 (71) 307 27 87

 • ...