Dla ciebie
Dla firmy
Główne obszary pomocy prawnej

Profesjonalna pomoc prawna

nasz model działania pomaga radzić sobie z kryzysami

O nas

nasza historia

Maj 2013 roku –powstaje Kancelaria Antywindykacyjna

Misja – świadczenie outsourcingu prawnego w złożonych procesach sądowych i pozasądowych oraz ich zdalna obsługa poprzez autorski system CRM

Specjalizacja w sektorze konsultingowym w sektorze doradztwa prawno-majątkowego

Czerwiec 2022 roku – uroczyste otworzenie już 20- tego oddziału stacjonarnego kancelarii w Polsce

Skalujemy rozwój poprzez budowę sieci franczyzowej oraz systemu operacyjnego IT jako tzw, „wirtualny oddział” – w pełni kompleksowym wsparciem operacyjnym z Centrali kancelarii

0 +
LAT DOŚWIADCZENIA
0
EKSPERTÓW
0
ODDZIAŁÓW STACJONARNYCH
0 mld
RYNEK WIERZYTELNOŚCI
stanem na 2020 rok

Kancelaria w mediach

Nasza rozpoznawalność w mediach może być powszechnie  kojarzona z udzielania praktycznych porad prawnych w sektorze ochrony praw dłużnika. Kancelaria na łamach najbardziej rozpoznawalnych mediów w Polsce, wielokrotnie prezentowała bohaterów wygranych spraw jako przykład i dowód na to , że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

Poruszamy życiowe dramaty

zaplecze naszych spraw to życiowe historie naszych Klientów

Co nas wyróżnia ?

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, reprezentujemy  interesy naszym klientów w relacjach z wierzycielami.  

Poprzez mediacje dążymy do zawarcia korzystnych porozumień, przyjmujemy rolę prawnego konsultanta, który może pomóc stroną zakończyć sprawy. 

 

Na potrzeby sprawnej komunikacji z klientem, stworzyliśmy własny system zarządzania zapleczem spraw sądowych, jest on zintegrowany z e- platformami administracyjnymi, dzięki czemu wraz sekretariatem kancelarii pilnuje terminów rozpraw sądowych oraz koordynuje zakres czynności prawnych w bieżącym etapie obsługi prawnej.

 

 

W przeciwieństwie do wielu firm doradczych na polskim rynku, nie jesteśmy pośrednikami.

 

 

 • Zatrudniamy własnych prawników, konsultantów,  z którymi można spotkać się osobiście w jednym z wielu oddziałów. 

 • Jesteśmy profesjonalnymi pełnomocnikami upoważnionym do wykonywania  reprezentacji w sądzie na każdym etapie sprawy.

Dowiedz się co mówią o nas w mediach

Kadra zarządzająca

Kancelaria Antywindykacyjna TM.

Nasza rozpoznawalność w branży konsultingu prawnego , to już ponad 12 -letnia historia. Zbudowana na poprzednim  doświadczeniu zawodowym  w zakresie wsparcia prawnego wierzycieli w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym.

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele szczegółów ma wpływ na powodzenie lub niepowodzenie klienta w sprawie.  Wierzyciele  uruchamiają automatycznie postępowania windykacyjne, które z góry są skazane na niepowiedzenie. Wypowiadając skutecznie umowę, rozpoczynają roszczenia w zakresie całego zobowiązania, a nie jak początkowo zaległych rat. Taka natychmiastowa wymagalność długu swoje ostateczne rozstrzygnięcie musi mieć w sądzi, to powoduje zwiększenie kosztów postępowania ale przeważnie jest jedynym sposobem na zabezpieczenie roszczenia aby zapobiec jego przedawnieniu. 

 

Dlatego stawiamy na profesjonalne doradztwo, chcemy tworzyć prawny dialog pomiędzy stronami, aż do zakończenia sprawy, na każdym jej etapie.

Ta kancelaria powstała ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie na usługi doradztwa prawnego dla zadłużonych.

Specjalizujemy się w prowadzeniu dialogu z wierzycielami naszego klienta.

Jesteśmy liderami wygranych spraw sądowych, tworzących w tej chwili referat najczęściej zgłaszanych spraw do kancelarii w Polsce

Szukamy prawnych rozwiązań złożonych spraw jurydycznych.

Marek Mazurkiewicz

Prezes Zarządu – Managing Director

Kancelaria Antywindykacyjna TM to stateczna firma stojąca obiema nogami twardo na ziemi.

 

Nasza ambicja jest jednak wielka:

Zostać najbardziej cenionym dostawcą usług konsultingowych w branży doradztwa majątkowego.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Markiem Mazurkiewiczem, która opowiada o kwestiach związanych z ich działalnością.


Wywiad prowadzi:

D:Natalia Kowalewska


Odpowiada:
M: Marek Mazurkiewicz – Prezes Kancelarii Antywindykacyjnej

D: Czym zajmuje się Wasza firma?

 

M: Odpowiedź nie jest taka prosta. Zależy, czy pytasz jako osoba fizyczna, czy jako przedsiębiorca, który kieruje zespołem pracowników. W obu przypadkach nasze zadania są podobne ale w przypadku firm bardziej rozbudowane. Od strony przedsiębiorcy – naszą główną działalnością są gotowej  projekty opracowanych  struktur prawno – księgowych, oferowanych w postaci kompleksowego wsparcia w zakresie prawa i finansów. Po prostu zarządzamy i doradzamy w firmie, kierujemy przedsiębiorstwem w taki sposób aby w przyszłości nie miała wierzycieli, a jeśli zdarzy jej się zadyszka finansowa, to pomagamy wyjść na prostą lub zminimalizować straty. W przypadku osób fizycznych, świadczymy szeroko rozumiany konsulting, który zaczyna się od profesjonalnej analizy sprawy, a kończy na przygotowaniu scenariusza obsług prawnej kilku spraw w jednym spójnym planem działania.

D: Przyjmijmy, że jestem osobą, która ma majątek i zaczyna mieć problemy finansowe i zaczyna się obawiać że może go stracić,  co w takiej sytuacji możecie zrobić ?

M: Po pierwsze, pewnie cię rozczaruję ale to że klient najlepsze czasy ma już za sobą, nie są dla nas zaskoczeniem. Jesteśmy specjalistami od kryzysowych sytuacji, im bardziej skomplikowana sprawa, tym mogą być jej lepsze potencjały.  Szukamy w sprawie jej najsilniejszych stron i wraz z działem prawnym dokonujemy symulacji sytuacji klienta, pod każdym kontem, nawet utraty majątku. Takie obiektywne podsumowanie stwarza podstawy do określenia zakresu czynności prawnych albo innego wsparcia niezbędne na potrzeby obsługi sprawy, czy chociażby zaangażowania się w jej czynny udział.  Nie jestem prawnikiem i nie będę spekulował czy klient kancelarii ma szanse w sądzie.Nie taka moja rola ani intencja! Moim  zadaniem jest pośrednie zbudowanie relacji pomiędzy działem prawnym, a klientem aby oferowana usługa pasowała na wymiar i była maksymalnie spersonalizowana.

To co natomiast zrobię to na przykład, sprawdzę dlaczego klient popadł w niewypłacalność. Jak wierzyciele dogadują się w grupie. Jakie kompetencje mają klienci i ich pracownicy w zespołach.

Co wpływa na to, że np.restrukturyzacja z planem spłaty, może zakończyć się pozytywnie dla dłużnika i listy wierzycieli. Często podpowiadamy, jakie zmiany można wprowadzić, aby firma sprawniej działała, a atmosfera pracy zachęcała ludzi do większego zaangażowania i inicjatywy.


D: Może konkretny przykład?

 

M: W jednej z firm właściciele nie mieli rozdzielności majątkowej i odpowiadali solidarnie za zobowiązania współmałżonka. Klient powierzając swoją sprawę do kancelarii, tak naprawdę musiał zadbać również o interes współmałżonka. Pozytywne zakończenie spraw w jego referacie, przerzucało całą odpowiedzialność na drugiego małżonka. Profesjonalny audyt dopiero to potwierdzi, bez wstępnej analizy, lepiej nie otwierać takie sprawy. Kancelarie bez doświadczenia biorą każdą sprawę, a później klient ma zamiast jednej sprawy, kilkanaście spraw, i każdą musi indywidualnie prowadzić z poszczególnym wierzycielem. Takie rozwiązania generują wysokie koszty, i tutaj się kończy pomoc prawna, ponieważ ludzi na to nie stać.

Audyt prawny – to ekspertyza prawna, w niej zawarta jest całą analiza sytuacji klienta.  Zawarte są w niej merytoryczne odniesienia do aktualnego stanu prawnego, praktyczne porady prawne i co najważniejsze gotowe rozwiązania i kosztorysy planowanych przedsięwzięć prawnych. Taka dokładna analiza daje potencjalnemu klientowi możliwość obiektywnego określenia swoich szans i czasu w jakim musi podjąć kluczowe decyzje w zakresie ochrony swojego majątku.  Co więcej z taką ekspertyzą może udać się do innych kancelarii i dokładnie określić jakiej pomocy potrzebuje, aby uniknąć gigantycznych kosztów obsługi prawnej.


D: Czy nie przesadzasz? Niektórzy uważają, że lepiej jest nic nie robić.  Nie odbierać poczty i zachować dystans do już toczących się postępować egzekucyjnych.

 

M: To zdecydowanie najgorszy scenariusz! Nie odbierając poczty, nie wiesz co się dokładnie dzieje. Dochodzi o upranwomoceninia się spraw, które może klient mógłby wygrać, albo w najgorszym przypadku zmierzyć się z nimi za rok, w przypadku udzielenia odpowiedzi na czas.  Zmiana trybu postępowania z z zaocznego na zwykły, dalej możliwość skonfrontowania w sądzie zaplecza sprawy, czy chociażby zapoznania się z materiałem dowodowym wierzyciela. Znamy bardzo wiele przypadków, w których wierzyciele pomimo przedawnienia, prowadzili bezwzględnie egzekucje .Właśnie dlatego, że rynek obrotu wierzytelnościami  jest wymagający warto nauczyć się sprawnie w nim poruszać i prawidłowo rozróżniać sprawy. Poza tym nie zapominajmy, że koszty  wierzytelności  są wysokie, i składają się z wielu dodatkowych kosztów, to w jaki sposób są wyliczane, należy również analizować, bardzo często pojawiają się błędy co do kwot.


D: Domyślam się, że klientów nie brakuje?


M: Oczywiście (śmiech), to tylko jedno z wielu naszych zadań. Zanim zaczynamy pracę z klientem przez pewien czas tylko przyglądamy się, jak oni ,mają stosunek do własnych interesów. Oglądamy dokumentację. Pijemy z nimi kawę. Słowem, zachowujemy się jak lekarz, który widzi pacjenta i chce postawić trafną diagnozę, zbierając po drodze jak najwięcej objawów.

D: A potem?

 

M: Potem zaczyna się praca, która owocuje naprawdę ważnymi dla firmy zmianami.


D: Jakimi zmianami?

 

M: O tym porozmawiamy wkrótce. W każdą środę jestem dostępny  na webinarze, który sam osobiście poradzę. Rozmawiam na nim z potencjalnymi partnerami, szlifujemy know how, dzielimy się doświadczeniami i rozmawiamy o mocnych i słabych strona aktualnej rzeczywistości, w poszukiwaniu potencjałów, ponieważ chcemy budować rynek  ogólnodostępnych usług prawnych, który również pobudza i zapewnia dostęp do lokalnych specjalistów.

Wypełnij formularz, jeśli masz jakieś pytania

Zapewniamy profesjonalne
wsparcie specjalistów.

 • Kancelaria Antywindykacyjna
 • Kontakt

  Infolinia:
  +48 22 299 08 70

   

  Sekretariat:
  +48 (22) 299 03 70

   

  Franczyza:
  +48 578 646 434

   

  Obsługa prawna:
  +48 (71) 307 27 87

 • Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą

  Dziękujemy!

  Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem!

  ...