Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Markiem Mazurkiewiczem, która opowiada o kwestiach związanych z ich działalnością.
nasz model działania pomaga radzić sobie z kryzysami
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, reprezentujemy interesy naszym klientów w relacjach z wierzycielami.
Poprzez mediacje dążymy do zawarcia korzystnych porozumień, przyjmujemy rolę prawnego konsultanta, który może pomóc stroną zakończyć sprawy.
Na potrzeby sprawnej komunikacji z klientem, stworzyliśmy własny system zarządzania zapleczem spraw sądowych, jest on zintegrowany z e- platformami administracyjnymi, dzięki czemu wraz sekretariatem kancelarii pilnuje terminów rozpraw sądowych oraz koordynuje zakres czynności prawnych w bieżącym etapie obsługi prawnej.
W przeciwieństwie do wielu firm doradczych na polskim rynku, nie jesteśmy pośrednikami.
Kancelaria Antywindykacyjna TM.
Nasza rozpoznawalność w branży konsultingu prawnego , to już ponad 12 -letnia historia. Zbudowana na poprzednim doświadczeniu zawodowym w zakresie wsparcia prawnego wierzycieli w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele szczegółów ma wpływ na powodzenie lub niepowodzenie klienta w sprawie. Wierzyciele uruchamiają automatycznie postępowania windykacyjne, które z góry są skazane na niepowiedzenie. Wypowiadając skutecznie umowę, rozpoczynają roszczenia w zakresie całego zobowiązania, a nie jak początkowo zaległych rat. Taka natychmiastowa wymagalność długu swoje ostateczne rozstrzygnięcie musi mieć w sądzi, to powoduje zwiększenie kosztów postępowania ale przeważnie jest jedynym sposobem na zabezpieczenie roszczenia aby zapobiec jego przedawnieniu.
Dlatego stawiamy na profesjonalne doradztwo, chcemy tworzyć prawny dialog pomiędzy stronami, aż do zakończenia sprawy, na każdym jej etapie.
Prezes Zarządu – Managing Director
Kancelaria Antywindykacyjna TM to stateczna firma stojąca obiema nogami twardo na ziemi.
Nasza ambicja jest jednak wielka:
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Markiem Mazurkiewiczem, która opowiada o kwestiach związanych z ich działalnością.
Wywiad prowadzi:
D:Natalia Kowalewska
Odpowiada:
M: Marek Mazurkiewicz – Prezes Kancelarii Antywindykacyjnej
D: Czym zajmuje się Wasza firma?
M: Odpowiedź nie jest taka prosta. Zależy, czy pytasz jako osoba fizyczna, czy jako przedsiębiorca, który kieruje zespołem pracowników. W obu przypadkach nasze zadania są podobne ale w przypadku firm bardziej rozbudowane. Od strony przedsiębiorcy – naszą główną działalnością są gotowej projekty opracowanych struktur prawno – księgowych, oferowanych w postaci kompleksowego wsparcia w zakresie prawa i finansów. Po prostu zarządzamy i doradzamy w firmie, kierujemy przedsiębiorstwem w taki sposób aby w przyszłości nie miała wierzycieli, a jeśli zdarzy jej się zadyszka finansowa, to pomagamy wyjść na prostą lub zminimalizować straty. W przypadku osób fizycznych, świadczymy szeroko rozumiany konsulting, który zaczyna się od profesjonalnej analizy sprawy, a kończy na przygotowaniu scenariusza obsług prawnej kilku spraw w jednym spójnym planem działania.
D: Przyjmijmy, że jestem osobą, która ma majątek i zaczyna mieć problemy finansowe i zaczyna się obawiać że może go stracić, co w takiej sytuacji możecie zrobić ?
M: Po pierwsze, pewnie cię rozczaruję ale to że klient najlepsze czasy ma już za sobą, nie są dla nas zaskoczeniem. Jesteśmy specjalistami od kryzysowych sytuacji, im bardziej skomplikowana sprawa, tym mogą być jej lepsze potencjały. Szukamy w sprawie jej najsilniejszych stron i wraz z działem prawnym dokonujemy symulacji sytuacji klienta, pod każdym kontem, nawet utraty majątku. Takie obiektywne podsumowanie stwarza podstawy do określenia zakresu czynności prawnych albo innego wsparcia niezbędne na potrzeby obsługi sprawy, czy chociażby zaangażowania się w jej czynny udział. Nie jestem prawnikiem i nie będę spekulował czy klient kancelarii ma szanse w sądzie.Nie taka moja rola ani intencja! Moim zadaniem jest pośrednie zbudowanie relacji pomiędzy działem prawnym, a klientem aby oferowana usługa pasowała na wymiar i była maksymalnie spersonalizowana.
To co natomiast zrobię to na przykład, sprawdzę dlaczego klient popadł w niewypłacalność. Jak wierzyciele dogadują się w grupie. Jakie kompetencje mają klienci i ich pracownicy w zespołach.
Co wpływa na to, że np.restrukturyzacja z planem spłaty, może zakończyć się pozytywnie dla dłużnika i listy wierzycieli. Często podpowiadamy, jakie zmiany można wprowadzić, aby firma sprawniej działała, a atmosfera pracy zachęcała ludzi do większego zaangażowania i inicjatywy.
D: Może konkretny przykład?
M: W jednej z firm właściciele nie mieli rozdzielności majątkowej i odpowiadali solidarnie za zobowiązania współmałżonka. Klient powierzając swoją sprawę do kancelarii, tak naprawdę musiał zadbać również o interes współmałżonka. Pozytywne zakończenie spraw w jego referacie, przerzucało całą odpowiedzialność na drugiego małżonka. Profesjonalny audyt dopiero to potwierdzi, bez wstępnej analizy, lepiej nie otwierać takie sprawy. Kancelarie bez doświadczenia biorą każdą sprawę, a później klient ma zamiast jednej sprawy, kilkanaście spraw, i każdą musi indywidualnie prowadzić z poszczególnym wierzycielem. Takie rozwiązania generują wysokie koszty, i tutaj się kończy pomoc prawna, ponieważ ludzi na to nie stać.
Audyt prawny – to ekspertyza prawna, w niej zawarta jest całą analiza sytuacji klienta. Zawarte są w niej merytoryczne odniesienia do aktualnego stanu prawnego, praktyczne porady prawne i co najważniejsze gotowe rozwiązania i kosztorysy planowanych przedsięwzięć prawnych. Taka dokładna analiza daje potencjalnemu klientowi możliwość obiektywnego określenia swoich szans i czasu w jakim musi podjąć kluczowe decyzje w zakresie ochrony swojego majątku. Co więcej z taką ekspertyzą może udać się do innych kancelarii i dokładnie określić jakiej pomocy potrzebuje, aby uniknąć gigantycznych kosztów obsługi prawnej.
D: Czy nie przesadzasz? Niektórzy uważają, że lepiej jest nic nie robić. Nie odbierać poczty i zachować dystans do już toczących się postępować egzekucyjnych.
M: To zdecydowanie najgorszy scenariusz! Nie odbierając poczty, nie wiesz co się dokładnie dzieje. Dochodzi o upranwomoceninia się spraw, które może klient mógłby wygrać, albo w najgorszym przypadku zmierzyć się z nimi za rok, w przypadku udzielenia odpowiedzi na czas. Zmiana trybu postępowania z z zaocznego na zwykły, dalej możliwość skonfrontowania w sądzie zaplecza sprawy, czy chociażby zapoznania się z materiałem dowodowym wierzyciela. Znamy bardzo wiele przypadków, w których wierzyciele pomimo przedawnienia, prowadzili bezwzględnie egzekucje .Właśnie dlatego, że rynek obrotu wierzytelnościami jest wymagający warto nauczyć się sprawnie w nim poruszać i prawidłowo rozróżniać sprawy. Poza tym nie zapominajmy, że koszty wierzytelności są wysokie, i składają się z wielu dodatkowych kosztów, to w jaki sposób są wyliczane, należy również analizować, bardzo często pojawiają się błędy co do kwot.
D: Domyślam się, że klientów nie brakuje?
M: Oczywiście (śmiech), to tylko jedno z wielu naszych zadań. Zanim zaczynamy pracę z klientem przez pewien czas tylko przyglądamy się, jak oni ,mają stosunek do własnych interesów. Oglądamy dokumentację. Pijemy z nimi kawę. Słowem, zachowujemy się jak lekarz, który widzi pacjenta i chce postawić trafną diagnozę, zbierając po drodze jak najwięcej objawów.
D: A potem?
M: Potem zaczyna się praca, która owocuje naprawdę ważnymi dla firmy zmianami.
D: Jakimi zmianami?
M: O tym porozmawiamy wkrótce. W każdą środę jestem dostępny na webinarze, który sam osobiście poradzę. Rozmawiam na nim z potencjalnymi partnerami, szlifujemy know how, dzielimy się doświadczeniami i rozmawiamy o mocnych i słabych strona aktualnej rzeczywistości, w poszukiwaniu potencjałów, ponieważ chcemy budować rynek ogólnodostępnych usług prawnych, który również pobudza i zapewnia dostęp do lokalnych specjalistów.
Prześlij krótki opis swojej sytuacji do pomocy prawnej.
Jeśli otrzymałeś pismo prawne, nie wachaj się natychmiast skonsultuj to z prawnikiem.
Infolinia:
Sekretariat:
Franczyza:
Obsługa prawna:
Infolinia:
+48 22 299 08 70
Sekretariat:
+48 (22) 299 03 70
Franczyza:
+48 578 646 434
Obsługa prawna:
+48 (71) 307 27 87
Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem!