Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/platne/serwer108932/public_html/kancelaria/wp-content/plugins/wp-gilid-panel/admin/functions.settings.php on line 598
Co robić w momencie otrzymania wezwania do zapłaty - Kancelaria Antywindykacyjna

Co robić w momencie otrzymania wezwania do zapłaty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Co ma zrobić przedsiębiorca w momencie, kiedy otrzyma wezwanie do spłaty zadłużenia z firmy windykacyjnej?

Pierwszym krokiem po otrzymaniu wezwania do zapłaty powinno być zawsze dokładnie przeanalizowanie stanu faktycznego i prawnego zobowiązania oraz zbadanie, czy okoliczności nie budzą wątpliwości co do zasady i wysokości wskazanego zadłużenia.

Trzeba pamiętać, że jeśli dłużnik będzie bierny, to wierzyciel nie będzie tracił czasu i następny kontakt w sprawie to będzie pozew z sądu lub nakaz zapłaty, do którego dłużnik będzie musiał się ustosunkować już w terminie 14 dni. Idąc dalej, jeśli dłużnik nie podejmie żadnych czynności, to orzeczenie się uprawomocni i wierzyciel będzie się mógł domagać swoich roszczeń na drodze windykacji komorniczej.

Telefon czy pismo z firmy windykacyjnej należy zawsze traktować poważnie, chociaż całe postępowanie polubowne przypomina zabawę w głuchy telefon. Pamiętajmy jednak, że jeśli dochodzi się zobowiązań na zlecenie wierzyciela, jako pełnomocnik, to firma windykacyjna musi wykazać się skutecznością i rozliczyć z podejmowanych czynności, bo przecież wierzyciel inwestuje dodatkowy kapitał w celu odzyskania swoich należności. Brak efektów wiąże się z negatywnym skutkiem dla firmy windykacyjnej i jej zmianą.

Tak naprawdę w żadnym momencie nie jest za późno, by zwrócić się o pomoc do kancelarii antywindykacyjnej. Ponieważ taka kancelaria dysponuje odpowiednim doświadczeniem i specjalizuje się w postępowaniu przedsądowym, sądowym, egzekucyjnym czy też w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Z każdej sytuacji istnieje wiele wyjść, a na pewno im szybciej sprawą zajmą się specjaliści, tym lepiej.

Istotne są dwie sprawy – wysokość zadłużenia i terminy, jakie obowiązują w całej procedurze negocjacji z windykatorem. Firmy windykacyjne wcale nie polują na jak największe wierzytelności, bo takie trudniej ściągnąć, owszem prowizje od wyegzekwowanych długów są znaczne, ale proszę nie zapominać, że takie firmy generują też spore koszty. Dłużnik jest niepokojony przemyślanym scenariuszem działań opracowanych przez psychologów. Na podstawie statystyk windykator wie, że prędzej czy później się złamie i wtedy jest to sukces jego firmy.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy
się z tobą.

Zamów rozmowę telefoniczną. Zostaw swój numer, oddzwonimy.

Administratorem pozostawionych danych będzie Kancelaria Antywindykacyjna. z o.o. Wpisane dane zostaną przetworzone w celach marketingowych – marketingu bezpośredniego produktów i usług przez nas oferowanych.