Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/platne/serwer108932/public_html/kancelaria/wp-content/plugins/wp-gilid-panel/admin/functions.settings.php on line 598
Wakacje kredytowe - czy warto ? - Kancelaria Antywindykacyjna

Wakacje kredytowe – czy warto ?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

 

Uwaga TVN! na kryzys dzisiaj o 19:45.
 
Kredyt miał pomóc osiągnąć cel, wymarzone mieszkanie, a stał się kulą u nogi. – Pierwsze oprocentowanie, jakie było w podpisywanej umowie wynosiło 4,34 proc., po pierwszej podwyżce skoczyło na 7,4 proc., a obecna podwyżka dała 9,9 proc. Jak zaczynałam to spłacać, to rata wynosiła 1100 zł, a dziś płacę 2100 – wylicza bohaterka odcinka pani Monika.
 

Wakacje kredytowe – o co chodzi? 

Na czym polegają wakacje kredytowe? Jest to bezpłatne zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Możemy zawiesić spłatę:

  •   od sierpnia do września 2022 r. – 2 raty kredytu
  •   od października do grudnia 2022 r. – 2 raty kredytu
  •   od stycznia do grudnia 2023 r. – po jednej racie w każdym kwartale (w sumie 4 raty kredytu).

To oznacza, że w 2022 r., zamiast 5 rat kredytu, jakie przypadają do spłaty od sierpnia do grudnia, zapłacimy tylko 1. W 2023 r., zamiast 12 rat, zapłacimy tylko 8.

 

 Warto to zrobić, aby zredukować zadłużenie i tym samym skrócić okres kredytowania, albo obniżyć wysokość kolejnych rat. Jak zatem w praktyce wyglądają wakacje kredytowe i wcześniejsza spłata zobowiązania i ile można zyskać, decydując się na nadpłacanie odroczonych rat.
 
ile osób skorzystało ?

– Ponad 500 tys. rodzin skorzystało już z rządowych wakacji kredytowych – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że uprawnionych do wakacji kredytowychjest około 2 mln osób.
Jeśli ktoś chce w pełni skorzystać z wakacji kredytowych, czyli odroczyć spłatę ośmiu rat, to musi zawiesić ratę sierpniową i wrześniową. W okresie od września do grudnia może z kolei wybrać dwie, których nie zapłaci, a w przyszłym roku może zawiesić po jednej racie w kwartale.
Jakie korzyści dają?
Wakacje kredytowe dają możliwość zawieszenia płatności łącznie ośmiu rat (kapitałowych i odsetkowych) w latach 2022 i 2023.
Banki nie pobierają żadnych odsetek ani opłat w tym czasie z wyjątkiem ubezpieczeń

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy
się z tobą.

Zamów rozmowę telefoniczną. Zostaw swój numer, oddzwonimy.

Administratorem pozostawionych danych będzie Kancelaria Antywindykacyjna. z o.o. Wpisane dane zostaną przetworzone w celach marketingowych – marketingu bezpośredniego produktów i usług przez nas oferowanych.