Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/platne/serwer108932/public_html/kancelaria/wp-content/plugins/wp-gilid-panel/admin/functions.settings.php on line 598

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer108932/public_html/kancelaria/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Ile kosztuje upadłość konsumencka? - Kancelaria Antywindykacyjna

Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Upadłość konsumencka to sposób na rozpoczęcie nowego życia dla osób, które mają problemy ze spłaceniem zadłużeń. Nasza kancelaria antywindykacyjna prowadzi z powodzeniem sprawy postępowania upadłościowego od lat. Pomogliśmy klientom na terenie całego kraju, jak również za granicą – w Londynie. Dodatkowo ostatnie zmiany w procedurach upadłościowych, spowodowały, że temat upadłości konsumenckiej stał się jeszcze bardziej znany.

W naszej kancelarii antywindykacyjnej dosyć często pada pytanie o koszt upadłości konsumenckiej.

Spis treści:

  • Ile kosztuje prawnik upadłość konsumencka?
  • Ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
  • Upadłość konsumencka 2021 ile kosztuje?
  • Ile kosztuje wniosek o upadłość konsumencką?
  • Upadłość konsumencka 2020 ile kosztuje?

W poniższym artykule dowiesz się, ile kosztuje prawnik upadłość konsumencka, ile kosztuje upadłość konsumencka, ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej w 2020 roku i w roku poprzednim, jaki jest koszt wniosku o upadłość konsumencką.

Ile kosztuje prawnik upadłość konsumencka?

Samo zgłoszenie do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej kosztuje jedynie 30 zł, jednakże ze względu na tematykę złożonego wniosku możesz ubiegać się w sądzie o zwolnienie od tego kosztu, jak również o zwolnienie od kosztów, związanych z procesem sądowym, działaniami syndyka, który po ogłoszeniu upadłości sprawdza stan majątku upadłego, ocenia koszt sprzedaży mienia i przygotowuje plan spłaty długu. Inaczej oczywiście procedura ta wygląda, kiedy zadłużona osoba nie posiada majątku, wówczas zazwyczaj czynności te przebiegają w bardziej uproszczony sposób.

Na koszt samej upadłości konsumenckiej wpływ ma nie wiele czynników, ile zatem kosztuje upadłość konsumencka?

Ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

W teorii mówi się, że sam koszt upadłości konsumenckiej to zaledwie 30 zł, czyli koszt opłaty sądowej związanej ze złożeniem wniosku o upadłości. Jeśli jednak potrzebujesz wsparcia w procesie przygotowania wniosku (od jego zawartości zależy decyzja sądu), następnie pomocy prawnej w procesie oddłużania, współpracy z syndykiem, ustalenie majątku dłużnika, listy wierzycieli, planu spłat, to kwota obsługi prawnej może oscylować w przedziale od 2 tysięcy zł do nawet ponad 15 tysięcy zł. Ta rozbieżność wynika z cennika samej kancelarii prawnej.

Upadłość konsumencka 2021 ile kosztuje?

Poza kosztami prawniczymi pod uwagę należy wziąć również koszt związany z samą rozprawę, który sąd może nałożyć na dłużnika. Pomoc kancelarii w procesie o upadłość konsumencką nie jest koniecznością, ale znacząco przyśpiesza procedury upadłości i zabezpiecza klienta przed odrzuceniem wniosku o upadłość, czyli pierwszego kroku ku ogłoszeniu bankructwa. Jeśli jesteś osobą, która wpadła w pętlę kredytową i nie widzi możliwości jej spłaty, to profesjonalna pomoc prawna może okazać się konieczna.

Koszt pomocy prawnej zależy od wielu czynników, m.in. zawiłości sytuacji zadłużonego, lokalizacji kancelarii, ilości dłużników, jak również renomy samej kancelarii.

Ile kosztuje wniosek o upadłość konsumencką?

Sam wniosek o ogłoszenie upadłości nie kosztuje nic, możesz go pobrać na stronie:

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/formularze-wnioskow-w-postepowaniu-upadlosciowym-cd

Następnie wypełnić samodzielnie i złożyć w sądzie, płacąc dodatkowo w ramach opłaty sądowej 30 zł

W takiej sytuacji na koszt upadłości konsumenckiej składają się: złożenie wniosku + opłaty sądowe za przeprowadzenie samego procesu, ew. opłaty syndyka. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dopuszczalna jest jednak możliwość anulowania kosztów procesu sądowego, szczególnie w przypadku upadłości konsumenckiej, która wiąże się bezpośrednio z konsumenckim bankructwem.

Największe koszty dotyczą samej obsługi prawnej, jednakże pomoc prawna często bywa niezbędna do, chociażby napisania w odpowiedni sposób wniosku o ogłoszenie upadłości, którego zaakceptowanie jest pierwszym krokiem w procesie ogłoszenia upadłości.

Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych oddziałów stacjonarnych, telefonicznie, z użyciem rozmowy zdalnej lub poprzez wiadomość e mail.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy
się z tobą.

Zamów rozmowę telefoniczną. Zostaw swój numer, oddzwonimy.

Administratorem pozostawionych danych będzie Kancelaria Antywindykacyjna. z o.o. Wpisane dane zostaną przetworzone w celach marketingowych – marketingu bezpośredniego produktów i usług przez nas oferowanych.