Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/platne/serwer108932/public_html/kancelaria/wp-content/plugins/wp-gilid-panel/admin/functions.settings.php on line 598
Upadłość konsumencka - nowe prawo - Kancelaria Antywindykacyjna

Upadłość konsumencka – nowe prawo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Upadłość konsumencka także dla biznesmenów z przeszłością.

Nie ma wątpliwości, że nowe prawo – to pewnego rodzaju furtka prawna, która może pomóc zamknąć nienajlepszą przeszłość prawno – finansową.  Oczywiście, nie jest to luka systemowa, z której masowo korzystają dłużnicy, raczej bardziej przychylne spojrzenie wymiaru sprawiedliwości, na corazpowszechniejsze zjawisko jakim jest niewypłacalność dłużników. 


Czytaj dalej

Jak to działa teraz ?

Obecna regulacja umożliwia sądom oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, gdy w toku postępowania zostanie ustalone, iż dłużnik doprowadził do swojej niewypłacalności lub w znacznym stopniu doprowadził do takiej sytuacji, poprzez nie racjonalne rozdysponowywanie dobrami, które mógłby zaspokoić wierzycieli. 

Jak będzie działać w 2020. roku?

Projekt nowelizacji ustawy pomija wątek niewypłacalności na etapie składania wniosku o upadłość, jest on dopiero poruszany na etapie ustalania planu spłat wierzycieli. Generalną zasada rozpatrywania postępowań, jest umożliwienie ogłoszenie upadłości. Sankcje prawne sprowadzają się raczej do krótszego lub dłuższego planu spłat. 

Obawy wierzycieli ?

Wierzyciele są zdania, iż projekt nowej ustawy może zachęcić dłużników, do dążenie w stronę niewypłacalności, zamiast dążyć do zaspokojenia wierzycieli. Usprawnione procedury obsługi tego typu spraw, mogą stworzyć sprawne narzędzia, do uczestniczenia w sprawach, które w stosunkowo krótkim czasie, w stosunku do starego prawa mogą się zakończyć.

Co taka ustawa zmieni ?

Obecnie w Polsce, już co drugi Polak, ma jakieś zobowiązanie kredytowe lub mini pożyczkę  w instytucjach pozabankowych.  Taki model społeczny uruchomił mechanizm powstawania długów, a z czasem powstanie czarnej strefy, która stała się porównywalna z tzw. statusem rzetelnego klienta. Próba reaktywowania do życia „finansowego trupa” – daje duże możliwości gospodarcze i oczywiście w przyszłości nowe możliwości kredytowe.

Jesteś zainteresowany co dalej ?

Prawo może być po Twojej stronie jeśli zrobisz porządek w swoich sprawach. Nowe przepisy są tylko dla możliwością ale nie rozwiążą same Twojej sytuacji. 


Start – wniosek

Nowa ustawa w 2020 roku

Pierwsze wnioski

Krótkie terminy postępowań restrukturyzacyjnych

Stabilne prawo upadłościowe

Unikalna szansa
wymaga przygotowań

Porozmawiaj ze specjalistą – takie decyzje wymagają przygotowań, każda decyzja może zmienić Twoją przyszłość. Warto przemyśleć swoje możliwości i odpowiednio dopasować zmieniające się praco do własnych możliwości. 


Formularz kontaktowy

Ogłoszonych upadłości w Polsce w roku 2019
Złożonych wniosków w 2019 roku
% zrost upadłość w przeciągu 4 lat

Konsultacje

Spotkanie to początek dialogu – to w trakcie konsultacji podejmujemy decyzje o możliwości i potencjałach prowadzenia sprawy. Ustalamy zasady współpracy i oceniamy zawartość merytorczyną dokumentów.


Facebook-f


Twitter


Google-plus-g


Instagram


Whatsapp

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy
się z tobą.

Zamów rozmowę telefoniczną. Zostaw swój numer, oddzwonimy.

Administratorem pozostawionych danych będzie Kancelaria Antywindykacyjna. z o.o. Wpisane dane zostaną przetworzone w celach marketingowych – marketingu bezpośredniego produktów i usług przez nas oferowanych.