Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/platne/serwer108932/public_html/kancelaria/wp-content/plugins/wp-gilid-panel/admin/functions.settings.php on line 598
negocjacje z windykatorem - Kancelaria Antywindykacyjna

negocjacje z windykatorem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czy w grę wchodzą negocjacje z windykatorem, jak długo mogą potrwać (czy są konkretne terminy odpowiedzi na wezwanie)?

Negocjacje z windykatorem, to tak naprawdę procedura, która z góry ma określony swój początek i koniec.

Od jakości przebiegu wymiany informacji między stronami zależy jej czas trwania , czym gorsza tym w zasadzie trwa dłużej.  Podobno najlepszy prawnik, to taki, który zadając pytanie zna na nie odpowiedz. Negocjacje to jak teleturniej, prowadzący, czyli windykator zna odpowiedzi na pytania które zadaje ,wie  z jakim nawiązuję kontakt z dłużnikiem, a dłużnik to uczestnik tej konfrontacji, który im mniej wie, jakie są zasady tej gry, tym szybciej przegrywa , po czym pozostaje sam na sam z komornikiem.

Firmy windykacyjne mają różne scenariusze czynności, są powszechnie obowiązujące standardy, które większość firm z tej branży wdrożyła.  Można się osobiście o tym przekonać, w sytuacjach gdzie windykacja jest bezskuteczna i na przełomie czasu dochodzi do cesji wierzytelności  zmieniają się wierzyciele. Dłużnicy mogą zaobserwować, że są świadkami tych samych czynności, zmienia się tylko logo i kosmetyczny charakter pism przewodnich.

Wierzyciel powinien zawsze wezwać dłużnika do zapłaty, aby w przypadku dochodzenia należności w sądzie mieć  dowód , że przed wytoczeniem sprawy  próbował dobrowolnie poza sądem dogadać się z Dłużnikiem i tylko temu służy jego wezwanie. Listy  zwykłe należy zawsze odbierać , są one wrzucane luzem do skrzynki pocztowej i można je potraktować jako działania prewencyjno – monitoringowe wierzyciela , który liczy na odzew Dłużnika i na ustalenie adresu i miejsca przebywania Dłużnika.

Lity polecone warto bezwzględnie odbierać , przynajmniej te , które pochodzą z Sądu , listy polecone z firm windykacyjnych są rzadkością , można je odbierać , po to żeby wierzyciel wiedział, że kontrolujemy korespondencję. Listy polecone są awizowane i leżą przez  14 dni , są dwukrotnie awizowane , co 7 dni , po czym są zwracane do nadawcy

 W przypadku, gdy wierzyciel określi w wezwaniu do zapłaty termin zapłaty lub ustosunkowania się do wezwania decyzję , to termin ten nie jest wiążący , jest to w istocie prośba wierzyciela , a o tym czy na pismo  odpowiadamy , czy nie  i jak , czy uznajemy wezwanie , czy podnosimy zarzut przedawnienia warto skonsultować nawet za opłatą z kancelarią antywindykacyjną.

Wypełnij formularz,
a my skontaktujemy
się z tobą.

Zamów rozmowę telefoniczną. Zostaw swój numer, oddzwonimy.

Administratorem pozostawionych danych będzie Kancelaria Antywindykacyjna. z o.o. Wpisane dane zostaną przetworzone w celach marketingowych – marketingu bezpośredniego produktów i usług przez nas oferowanych.